Elektryczny fatbike, nowy napęd centralny i… ciekawostka 0
Elektryczny fatbike, nowy napęd centralny i… ciekawostka

Coraz częściej na ulicach miast możemy zauważyć rowery, które wyróżniają się swoimi masywnymi oponami. To tak zwane fatbike’i, czyli rowery, w których rolę amortyzatora przejmują właśnie te grube opony. Pytanie brzmi – czy rower ten można uczynić jeszcze lepszym i przekonwertować go na e-bike’a? Zdecydowanie tak!

czytaj całość »
Jak zamontować baterię do e-bike’a 0
Jak zamontować baterię do e-bike’a

W jednym z wcześniejszych materiałów pokazaliśmy wam, jak zamontować baterię umieszczoną w torbie. Jest to bardzo proste rozwiązanie, które jednak zdecydowanie usprawniliśmy! Poznajcie naszą nową baterię i przekonajcie się, jak łatwo ją zainstalować na niemal każdym rowerze.

czytaj całość »
Bezpieczna jazda e-bike’m 0
Bezpieczna jazda e-bike’m

Jazdę na rowerze elektrycznym można porównać do zawodu pilota oblatywacza. W obu tych przypadkach korzystamy bowiem z maszyn, które są eksperymentalne – z wszystkimi ich wadami oraz zaletami.

czytaj całość »
Jak zamontować magnetyczne czujniki hamowania? 0
Jak zamontować magnetyczne czujniki hamowania?

Choć montaż zestawu umożliwiającego elektryfikacje roweru nie powinien stanowić problemu, to bardzo często kłopot sprawia montaż elementów magnetycznego czujnika hamowania. W poniższym wpisie przybliżę pokrótce, jak zrobić to prawidłowo.

czytaj całość »
7 najważniejszych cech sterowników do rowerów elektrycznych 0
7 najważniejszych cech sterowników do rowerów elektrycznych

Sterownik (kontroler) do roweru elektrycznego, to jeden z bardziej istotnych elementów tego pojazdu, gdyż to właśnie on odpowiada za oddawanie mocy na silnik, czyli określa przyspieszenie roweru. Warto wiedzieć, na jakie cechy sterownika należy zwrócić uwagę przy jego wyborze, aby jak najlepiej spełnił nasze oczekiwania.

czytaj całość »
Rodzaje i parametry baterii do e-bike'ów 0
Rodzaje i parametry baterii do e-bike'ów

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale baterie mają jedną z ważniejszych ról w rowerze elektrycznym i do tego jest też często są jego najdroższym elementem. Generalnie od baterii zależy nie tylko zasięg, ale też maksymalna prędkość roweru (im wyższe napięcie baterii tym szybciej silnik będzie się kręcił). 

czytaj całość »
Legalny i szybki rower elektryczny 0
Legalny i szybki rower elektryczny

Wielu z was ma wątpliwości odnośnie tego, czy można legalnie korzystać z roweru elektrycznego na polskich drogach. Krótka odpowiedź brzmi – tak, można. Należy jednak spełnić kilka istotnych warunków.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl